Броги - це туфлі або черевики, які можна легко розпізнати завдяки характерному декоруванню та виділеним елементам верху взуття. Головна особливість брогів це мис. Він може бути традиційним повним, половинним або четвертним, мати W-подібну форму або виступ на всю довжину взуття.


    «Оксфорди - не броги» сказав Коллін Ферт в фільмі «Kingsman». Ця тема часто є причиною суперечок між знавцями взуття. Тому слід пам`ятати, що оксфорди та дербі – це класифікація взуття по типу шнурівки (відкрита або ж закрита). А наявність на туфлях чи черевиках характерного узору – перфорації,  дозволяє визначити взуття як броги.   Таким чином,  оксфорди,  дербі і навіть лофери, які мають декорований мис  можна сміливо називати броги.


    Назва «броги» походить від норвезького слова «brok», що означає покриття для ноги.  В XVII столітті брогами називали взуття  в якому ходили фермери по болотах Шотландії та Ірландії. Тоді пробивання дірок в шкірі мало практичне значення - це дозволяло воді виходити назовні, а взуття при цьому швидко вивітрювалося. Через своє походження броги досить довго залишалися  взуттям для полювання та рибалки.


    Лише в 1920-их роках, коли особи королівської крові почали вдягати броги для гри в гольф, цей тип взуття ввійшов в чоловічу моду. Вже в  30-их роках броги стали обов`язковою парою взуття  кожного джентельмена, при цьому найбільш популярними були броги саме коричневого кольору. Сьогодні ж завдяки експериментам дизайнерів броги мають неймовірну кількість варіацій.  Найрізноманітніші шкіри та кольори, перфоровані деталі по боках, різні ранти та каблуки – результат сміливих дизайнерських експериментів.