Оксфорди – це класичні туфлі, ключовим елементом яких є  "закрита" шнурівка. В оксфордах  берці (дві частини взуття, які стягуються шнурівками) знаходяться на одному рівні з передньою частиною взуття (союзкою) і пришиті до неї в формі букви «V». Тобто, шнурівка буквально закриває язичок, зводячи берці разом.   


    До початку XVII століття більша частина взуття застібалась з допомогою пряжок або ж ремінців. Проте в 1640 році з`явився абсолютно новий революційний фасон – черевики з шнурівкою спереду, з квадратним носом і високим каблуком. Це і були перші оксфорди!  Цей стиль сподобався студентам Оксфордського університету як комфортна альтернатива важким високим черевикам.  Оксфорди дуже швидко стали популярними, а індустрія ремінців та пряжок в Бірмінгемі розорилась, не дивлячись на обіцянки короля заборонити взуття ну шнурівці.


  До 1910 року зшиті вручну оксфорди вважались вищим проявом чоловічого смаку. Класичні та формальні, спочатку оксфорди вироблялись виключно з телячої лицевої  шкіри, переважно в коричневому та чорному кольорах. Проте, зараз це не принципово. Оксфорди зустрічаються з  абсолютно різних типів шкіри,  а палітра кольорів суттєво розширилась.  Крім цього, на окремих деталях оксфордів почали наносити декоративні узори та шари шкіри. Саме так, як різновид оксфордів виникли броги, але про них – згодом.


Як відмітив чоловічий жунал CQ в 2011 році, "це взуття для тих хлопців, кому подобаються речі такими, якими вони були завжди, а якщо щось робиться добре, то навіщо це змінювати?".