Загалом не існує ніякого писаного кодексу по підбору шкарпеток. Все, що стосується стилю швидше нагадує творчий процес, де особливе місце мають деталі.  Але є деякі принципи, які сформувались роками і обговорюються в профільних блогах. Ними ми хочемо з вами поділитися.  


Шкарпетки підбираються до штанів, а не до взуття.


Це важливе правило бізнес-етикету і стосується воно в основному офіційних зустрічей та подій з строгим дрес-кодом. В ідеалі колір шкарпеток має бути на декілька тонів темніший, ніж штани.  Наприклад, ви плануєте одягнути сірий костюм з коричневими туфлями. Які шкарпетки вибрати: сірі чи коричневі? Однозначно сірі! Причина проста – якщо вам доведеться зняти взуття,  ваш вигляд буде кращим, якщо шкарпетки будуть пасувати до штанів.


Кольорові шкарпетки - сила в контрасті.


Немає ніяких правил з яким одягом чи взуттям носити кольорові шкарпетки. Екзотичні візерунки, геометричні принти, різноманітна кольорова гама – креатив тут вітається. Одягаючи такі шкарпетки ви виражаєте власну індивідуальність, впевненість та показуєте своє відчуття стилю. Тим, хто не наважується на ромби чи «гусячу лапку», рекомендуємо вибрати яскраві однотонні шкарпетки. Вони дозволять оживити образ і внести свою родзинку.


Білі шкарпетки лише з спортивним одягом та взуттям.


В діловому стилі білі шкарпетки виключені взагалі. Більшість блогів вказують нам сьогодні на те, що не варто поєднувати білі шкарпетки навіть з повсякденним одягом. Існує неписане правило: не носити білі шкарпетки ні з чим, крім кросівок.  Проте і тут є винятки: білі  шкарпетки вам точно пригодяться в комбінації білі штани+біле взуття. Тут варто лише пам`ятати, що відтінків білого є дуже багато.


Літнє взуття  на босу ногу


 Сандалі та еспадрилії взуваються виключно на  босу ногу. Носити шкарпетки з мокасинами теж не рекомендують. І ні в якому разі не одягайте шкарпетки до шортів та вкорочених штанів. 


Якщо з сандалями та босоніжками все зрозуміло, то з з взуттям закритого типу ( мокасини, лофери, топсайдери) мають місце компроміси. Для того, щоб це взуття комфортно носилось на босу ногу, воно має бути підготовленим. Натуральна внутрішня поверхня, відсутність грубих внутрішніх швів і, звичайно, зручна колодка. Дерматологи при цьому радять використовувати засіб для дезінфекції взуття і давати взуттю відпочинок 12-24 години. Для тих, кому незручно носити мокасини на босу ногу,  краще скористатись так званими невидимими шкарпетками (слідами), яких просто  не буде видно з-під взуття.