Сніг та сіль. Щоб видалити плями від солі, слід ретельно протерти взуття вологою губкою, а потім дати йому висохнути на відкритому повітрі. Після цього нанесіть на ватний диск трішки касторової олії та обробіть нею поверню взуття. За декілька годин плями повинні зникнути. 


ФАРБА. Якщо ваше взуття забруднене водоемульсійною фарбою (на водній основі), пляму слід ретельно витирати чистою тканиною, змоченою в мильній воді.   Але якщо фарба містить розчинники, то краще використовувати чисту бавовняну тканину та  застосувати скипидар.


ВИНО. Варто негайно почати обтирати пляму абсорбуючим папером, серветкою або звичайним рушником. Щоб позбутися плями слід використати розчин для зняття макіяжу з молоком, розведений невеликою кількістю води. 


Бруд. Використовуйте щітку, щоб ретельно видалити великі грудки бруду якомога швидше. Потім очистіть взуття, використовуючи мінімальну кількість води і висушіть його м'якою сухою тканиною. 


ВОДА. Якщо ваше взуття намокло, обережно заберіть з нього воду наскільки це можливо, використовуючи звичайник рушник. Потім варто залишити взуття сохнути при кімнатній температурі, наповнивши його зсередини газетним начинням. Газета  чудово вбирає вологу та дозволяє взуттю тримати форму.


ПОГАНИЙ ЗАПАХ.  Уникайте використання фірмових спреїв всередині вашого взуття. Краще покласти в носок взуття трішки соди, загорнутої в папір. З давніх часів як поглинач запаху використовують також гілочки хвої. Хвою або ж соду слід залишити у взутті на ніч. Особливо добре це працює для кросівок.