Монки ( від англійського слова «monk» - монах ) - взуття без шнурівки, що має одну або дві пряжки. В XI столітті представники католицького духовенства носили  прості черевики з текстилю з застібкою у вигляді ремінця і пряжки. Такі черевики легко взувались, були дешевими та довговічними.  Багато століть поспіль вони асоціювались  виключно з ченцями, в подальшому практичне взуття з текстилю перетворилось на взуття вищого класу.


   Сучасні монки - це елегантні туфлі з гладким або простроченим носом, з одним ( monk strap shoe ) або двома ( double monk strap shoe ) ремінцями, однією або двома пряжками. Ці ремінці - деталь декоративна, черевик і без них добре тримається на нозі.


   Сьогодні монки переживають щось на зразок відродження. Менш офіційні, ніж оксфорди та більш стримані, ніж броги, монки можуть відноситись як до ділового стилю, так і до повсякденного. Монки з гладких та полірованих шкір, з звуженою формою носка краще поєднуються з костюмом. І навпаки, різні поєднання шкір, широка форма носка та грубі підошви перетворюють монки на невід`ємну частину стилю "casual".